Přeskočit na hlavní obsah

Vinařští turisté letos hledají vinaře na nové bezedné on-line mapě

Vinařství na mapě jako na dlani

Právě dnes se pro veřejnost otevřela nejrozsáhlejší tuzemská on-line vinařská mapa vinařství a vinných sklepů WineOfCzechia s počtem jeden a půl tisíce míst. V prvním jarním dnu nastupující sezóny získávají příznivci vinařské turistiky skvělého průvodce tuzemským vinařstvím. Mapu snadno využijí na počítačích i v mobilech při spontáních návštěvách vinařských krajů, při plánování výletů a dovolených nebo k inspirativnímu hledání nových vinařských tváří.
Funkcemi je nová mapa doslova nabitá, přesto je její ovládání intuitivní. Všechna místa obsahují užitečné informace a je jen na vinařích, kolik dalších chtějí přidat, aby své příznivce zaujali. Skvělé jsou pokročilé možnosti zobrazení, například lze rychle najít vinařství pořádající otevřené sklepy a jiné vinařské události.
Mapa s podtitulem „Víno z Česka na mapě jako na dlani“ je překvapujícím přehledem tuzemských vinařů. Nejen počtem záznamů a technickými možnostmi, ale zejména pestrostí. Na mapě nejsou jen producenti, jejichž nabídku většina příznivců vín zná. Jsou na ní i vinaři, kteří svou každoroční produkci vyprodají bez reklamy jen na ústní doporučení, ale i vinaři, kteří mají víno jaké svého koníčka a jejich láhve lze získat pouze jako přátelský dar.

Exotické destinace


Nejvíce vinařů je v oblastech, kde se révě tradičně daří a kde je nejvíce pěstovaná, mapa si však všímá i nových a pro veřejnost exotických míst a vinařů, kterých ale bude přibývat v důsledku klimatických změn i v severnějších oblastech.
Na mapě například doslova září vinařství ve východočeské Litoboři. Zajeďte se podívat na nejmladší uznané vinice na strmých svazích na dohled od Babiččina údolí, na kterých vinař pěstuje rezistentní odrůdy Merzlink a Solaris. Na podzim se zde i hora zaráží,“ říkají tvůrci mapy a současně na mapě ukazují dalšího vinaře z podhůří Krkonoš ještě o několik kilometrů severněji.
Na Velkopavlovicku se o nastávajícím víkendu koná v lichých rocích pořádaný festival Otevřené sklepy Modrých Hor, během něhož mohou hosté v sobotu a v neděli navštívit v pěti modrohorských obcích čtyřiatřicet vinařství. S novou mapou je jednoduché se v nich zorientovat, stačí zvolit nástroj pokročilého filtrování a na mapě se ihned zobrazí jen do akce zapojená vinařství a sklepy a uživatel mapy se tak podle ní skvěle orientuje.

Specializovaná mapa pro fanoušky a příznivce

Liší se nějak nová mapa od veřejných map Seznamu nebo Googlu? Zcela zásadně. Je specializovaná, kdo ji použije, hledá víno a vinaře a nechce najít Martina Vinaře, který v Aši provozuje velkoobchod elektro. Ve spolupráci s lidmi ze společností COEX se podařilo postavit specializovanou mapu, která je vínu a vinařským příznivcům doslova „ušitá na míru“. A dále se bude rozvíjet. Vždyť koho by včera napadlo, že mapa může být skvělá i pro nabídku zaměstnání a hledání třeba i sezónní práce na vinicích a ve vinařstvích nebo ve vinařské turistice? 
Je dobré vědět, že každý - nejen ten kdo je na mapě - může zdarma tuto specializovanou mapu vkládat do vlastních webových stránek a použít ji k navigaci svých současných i nových vinařských příznivců.
Proto je důležité se přesvědčit, že je na mapě nejen vlastní nebo známé vinařství, sklep či penzion, ale i všechna ostatní z každé obce, sdružení nebo spolku. Právě to vinařští příznivci hledají.
A nakonec si nezapomeňte tuhle mapu označit jako oblíbenou 💗, jen tak se dozvíte všechny novinky jako první >>> http://bit.ly/WineOfCzechia >>>


Nejčtenější

Asijský škůdce je i v Česku. Ničí také víno

Je také původem z Asie, jako koronavirus, ale tenhle nepřítel neničí lidem zdraví, ale víno. Kněžice mramorovaná , Halyomorpha halys, ploštice z čeledi kněžicovitých. V místech zavlečení je schopná konzumovat šťávy jabloní, hrušní, broskvoní, révy vinné nebo různých bobulovin, ze zeleniny vyhledává rajčata, papriky, brukvovité a tykvovité rostliny a mnohé jiné. Při sání poškodí pokožku plodů, což může vést k sekundárním infekcím znehodnocujícím plod. Při výrobě vína sekret podrážděných a rozmačkaných jedinců kněžice ukrytých mezi bobulemi hroznů aromaticky zcela znehodnotí vylisovaný mošt. Původ a rozšíření Domovinou kněžice mramorované je východ Asie, ale od přelomu 20. a 21. století byl zaznamenán její výskyt v Severní Americe. V Evropě se zdají být místem prvního výskytu Lichtenštejnsko a Švýcarsko od roku 2004, odkud se ploštice zřejmě dále šířila do Itálie, Německa a Francie. V roce 2013 byla poprvé zaznamenána v Maďarsku, v letech 2015 až 2017 na Balkáně, v roce 2016 v J

Kam směřuje Blatnický Roháč?

Bude Blatnický Roháč další vyhlášenou apelací? Cuvée Ryzlinku rýnského, Rulandského bílého a Sylvánského zeleného vydává mimořádné svědectví o blatnické půdě, mikroklimatu a vinařských tradicích. Jeho název je odvozený od známé blatnické viniční trati Roháče. Blatnický Roháč byl prvním tuzemským vínem, které získalo prestižní zahraniční ocenění. Na světové výstavě v Paříži v roce 1896 obdrželo zlatou medaili. Od padesátých let minulého století byly vlastníkem známky Blatnický Roháč DVZ Bratislava, poté Víno Bzenec a teprve v roce 2000 bylo Víno Bzenec jako vlastník vymazané.  V červenci 2000 byla ochranná známka Blatnický Roháč zaregistrovaná Úřadem průmyslového vlatsnictví pro Sdružení vinařů Blatnice Viniblat. Zeptali jsme se Jana Cíchy z Vinařství Jan Cícha a současně představitele sdružení Viniblat na další plány se známkou Blatnický Roháč. Spolu s vaším vinařstvím jsou členy sdružení Viniblat ještě tři další, Vinařství Antonín Cícha , Vinařství Straka a Vinařství Mi

Kolik keřů révy vinné bude v Česku na jednom hektaru?

Skutečné náklady na restrukturalizaci vinic Ústav zemědělských informací a ekonomiky (ÚZEI) řeší pro ministerstvo zemědělství paušály u národního programu podpor v rámci opatření restrukturalizace a přeměna vinic. S termínem do 31.8.2015 řešil ÚZEI tento úkol: Nastavení paušálů a výpočet paušálů u národního programu podpor v rámci opatření restrukturalizace a přeměna vinic. Podrobný rozbor jednotlivých nákladů a pracovních činností s hodnotovým vyčíslením ve variantách při a) počet keřů révy vinné je roven 3000 kusů na 1 ha osázené plochy vinice b) počet keřů révy vinné překročí 4000 kusů na 1 ha osázené plochy vinice c) počet keřů révy vinné překročí 5000 kusů na 1 ha osázené plochy vinice d) počet keřů révy vinné překročí 6000 kusů na 1 ha osázené plochy vinice. S termínem do 15.12.2016 letos řeší tento úkol: Sledování nákladů u národního programu podpor v rámci opatření restrukturalizace a přeměna vinic. Podrobný rozbor jednotlivých nákladů a pracovních činností s ho